Një djalë 14-vjeçar u shpëtua nga rrënojat në qytetin e Kahramanmaras më shumë se 24 orë pasi një tërmet i fuqishëm goditi rajonin.

Shpëtimi i tij, i transmetuar drejtpërdrejt në CNN Turk, tregoi se ekipet e urgjencës e transportonin djalin me barelë mes turmave drejt një ambulance.

“Më në fund! Ai u shpëtua,” tha një reporter i CNN Turk nga vendi i ngjarjes, duke e quajtur atë një “mrekulli”.

Djali është transferuar në spital, tha gazetari. Nuk dihet gjendja e tij.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb