Nusja e re Nicola Peltz mahniti me një fustan nusërie të pabesueshme Valentino teksa pozoi për fotot e saj të dasmës pasi u martua me Brooklyn Beckham, shkruan DailyMail.
Nusja trashëgimtare, 27 vjeçe, ishte mishërimi i elegancës në fustanin e saj krejt të bardhë me mëngë të gjata, ndërsa shtrëngonte një buqetë me lule të bardha pranë chuppah-së, në të cilën çifti u martua në një ceremoni hebraike.

Fustani i saj i jashtëzakonshëm me një vello mahnitëse gjithëpërfshirëse, e cila përmbante zbukurime delikate me dantella dhe Nicola e tregonte në çdo centimetër se kush ishte nusja.

Aktorja fluturoi në Romë dy herë për të punuar me stilistin e Valentino Pierpaoio Piçioi në studion e tij për të siguruar që çdo detaj i veshjes të ishte perfekt.
Nicola dhe kuzhinieri aspirant Brooklyn, 23 vjeç, u martuan në një ceremoni në mbrëmje në një nga tre strukturat masive me tenda të ndërtuara në lëndinën e madhe përballë oqeanit të kompleksit 103 milionë dollarësh të babait Nelson në Palm Beach, Florida.

Pasi pozoi për fotot, ajo u bashkua me të ftuarit e tjerë në qendrën gjigante të dedikuar për të shërbyer kokteje – më pas u drejtua për në banakun ngjitur të banketit.
Por ajo u kujdes që këtë herë të mos ia zbulonte fustanin e saj kujtdo që mund të shikonte nga ana e plazhit të pronës, duke pasur një mburojë me çadra të bardha që e mbulonin teksa ecte.

Të ftuarit, përfshirë legjendën e tenisit Serena Williams, kuzhinierin televiziv Gordon Ramsay dhe yllin e Desperate Housewives, Eva Longoria, mund të shiheshin qartë duke shijuar kokteje.

300 të ftuarit më pas u zhvendosën në tendën e banketit – ku DailyMail.com mundi të zbulojë kërcimin e parë të Brooklyn-it dhe Nicola-s me një këngëtar live nën tingujt e Only Fools Rush In, i bërë i famshëm nga Elvis Presley.

 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri

Çifti doli në pistën e vallëzimit në orën 20:10 dhe përfundoi me brohoritjet e forta nga të ftuarit. Dhe kënga e dytë ishte klasikja e Ben E. King Stand By Me.
Dasma e Brooklyn dhe Nicola filloi në orën 18:00, kur Brooklyn, 23 vjeç, iu bashkua nuses së tij 27-vjeçare për dasmën në një nga strukturat masive me tenda të ngritura në pronën e familjes Peltz prej 103 milionë dollarësh në Palm Beach, Florida.

Djali i madh i Victoria dhe David Beckham mund të shihet duke pritur i vetëm në një skenë të mbushur me lule për 15 minuta përpara se aktorja Nicola të mbërrinte me ekstravagancën prej 4 milionë dollarësh.

Ndërkohë, dukej se ishin gjashtë shoqëruesit e dhëndrit që iu bashkuan në të djathtën e tij dhe gjashtë shoqëruese nderi që u vendosën në të majtë të tij.
Kuzhinieri aspirues zgjodhi vëllezërit Romeo dhe Cruz, 17 vjeç, si shokët e tij më të mirë për martesën e tij me vajzën e financierit miliarder Nelson Peltz, 79 vjeç. Motra e tij Harper, dhjetë vjeç, ishte shoqëruese e nuses.

Çifti u martua nën një chuppah të zbukuruar me lule në një ceremoni tradicionale hebraike për nder të trashëgimisë hebraike të Nicola-s.
Brooklyn ka gjithashtu një trashëgimi hebreje përmes babait të tij legjendë të futbollit, David, 46 vjeç, gjyshi i nënës së të cilit ishte hebre.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb