Presidenti Ilir Meta ka përgëzuar djalin e ish-futbollistit Rudi Vata, Roccon, për arritjen që ka bërë, duke u renditur si një nga futbollistët e rinj më të mirë të botës.

Meta shkruan në rrjete sociale, se i uron Rocco-s suksese të mëtejshme dhe të gjithë të rinjve që na bëjnë krenarë.

Postimi i Ilir Metës:

Një lajm shumë i bukur këtë mëngjes!
Rocco Rudi Vata, ylli i #CelticFC , është zgjedhur si një nga futbollistët e rinj më të mirë të botës.
I uroj të tjera suksese të mëtejshme atij dhe të gjithë të rinjve që na bëjnë krenarë!


(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb