Tregoi dëshmi e fakte për dy vrasjet e bujshme në Dibër, kush është i penduari i drejtësisë Luftar Reçi, personi që donte ta korruptonte “Reqi i Korçës”

Euroferry Olympia: “Kështu mbijetova dy ditë në anijen që digjej” – Dëshmia tronditëse e 21-vjeçariz bjellorus.

Skena të ngjashme të një filmi “thriller”. Kështu janë momentet e antkhit e frikës së tragetit të përfshirë nga flakët në Korfuz, të rrëfyera nga një 21-vjeçar bjerllorus. Ai ka treguar se në një moment ka rrezikuar të vdiste, por është treguar gjakftohtë dhe ka arritur të mbijetojë.

“ Isha në gjumë kur shpërtheu zjarri. Kur u zgjova dhe kuptova se kishte rënë zjarr, u përpoqa të gjeja një rrugë shpëtimi, por nuk munda. Ishte shumë vapë dhe vendosa të qëndroj në kabinën e kamionit. “Kam qëndruar dy ditë dhe kam ndezur dritat e kamionit në mënyrë sporadike për të parë se çfarë po ndodhte, sepse kisha frikë se mos merrte flakë garazhi ku isha ”, dëshmoi ai.

Ai vazhdon rrëfimin e tij tronditës. “Vazhdova të dëgjoja zhurma, por nuk di se nga vinin. Dola në ditën e tretë kur kuptova se temperatura kishte rënë dhe për t’u siguruar kapa çarçafët me duar. Po shikoja verbërisht dhe më në fund pashë një tabelë që thoshte “dalje emergjente” . “E ndoqa dhe arrita të dal nga ku isha”, tha ai.

Sipas Alpha, tre elementë e mbajtën në jetë shoferin bjellorus. E para ishte se ai ndodhej në garazhin -1, ku nuk kishte rënë zjarr, i cili kishte rënë në kuvertën e dytë dhe të tretë të anijes. Së dyti, garazhet mbyllen hermetikisht, në mënyrë që një sasi e madhe tymi të mos depërtojë brenda. Elementi i tretë ishte qetësia në mënyrën se si reagonte.

Ai u dërgua në spital me shenja dehidrimi, 21-vjeçari po trajtohet për shkaqe parandaluese në Klinikën e Pulmonarëve të Spitalit të Përgjithshëm të Korfuzit. Sipas komandantit të Spitalit të Përgjithshëm të Korfuzit, Leonidas Roubatis, “21-vjeçari ka vetëm shenjadehidratimi, ndërkohë që bëhen të gjitha ekzaminimet”.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: