TETOVA

Qytetarët janë ngritur sërish në protestë në qytetin e Tetovës për djegien e spitalit Covid që i mori jetën 14 pacientëve.
Disa prej qytetarëve kërkojnë dorëheqjen e qeverisë Zaev kurse disa të tjeë akuzojnë drejtësinë si të korruptuar.

Ende nuk kanë dalë rezultatet e hetimit për zjarrin në spital, por pas ngjarjes menjëherë dhanë dorëheqjen drejtori dhe Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe.
Opozita ka ngulmuar fort në dorëheqjen e kryeministrit Zaev, por ky i fundit nuk e konsideron pa dalë ende rezultatet e hetimeve.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb