Kandidati për kryetar i PD, Agron Shehaj ka folur për vendimin që do të marrë ai për Sali Berishën nëse ai do të zgjidhet në postin e liderit të partisë.

Shehaj thotë se sa i përket shpalljen non-grata të Berishës nuk ka asnjë koment. Ndër të tjera ai thotë se lideri historik i PD ka kontribut në orientimin e Shqipërisë drejt perëndimit.

PYETJA: Do e largoni Berishën nga grup parlamentari pas shpalljes non grata?

AGRON SHEHAJ: Jemi të vetëdijshëm që lideri histori ka kontribut të jashtëzakonshëm në drejt perëndimit të Shqipërisë. Personalisht nuk dua të jap asnjë koment mbi këtë çështje.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb