TIRANE

Një konflikt mes Ilnisës dhe Erjolës në kuzhinë, rrezikoi të dyja vajzat, që po gatuan me vaj të nxehtë. Erjola shkoi në kuzhinë të gatuante disa vezë, por nuk u lejua nga Ilnisa.

Ilnisa e kritikoi se po e bënte me vaj, ndërsa moderatorja i kujtoi se kuzhina nuk është pronë e saj, ndërsa Meri u kërkoi të kenë kujdes. Por më tej, banoret kaluan në ofendime ndaj njëra-tjetrës. Erjola e quajti skizofrene, ndërsa Ilnisa e pyeti “kështu të kanë mësuar prindërit”.

Pjesë nga debati:
Erjola: Mos më shty tiganin, se mund të digjem
Ilnisa: Ti erdhe… çfarë taskirati kam që po më bën me pika
Erjola: Po ti avash se më shtyve tiganin me vaj të nxehtë, doje të më digjje o skizofrene
Ilnisa: Çfarë the m’i
Erjola: Po më shtyve tiganin
Ilnisa: Çfarë the
Erjola: Po ik o Ilnisa na lër rehat, atë thashë!
Ilnisa: Sheh ndonjë pasqyrë këtu, duke parë veten
Erjola: Më lër se erdha për qetësinë time, mos më cito
Ilnisa: Si nuk të vjen turp
Erjola: Ik se me ty nuk rrihet, nuk hahet, nuk pihet
Ilnisa: Kujdes se po gatuaj, shiko si më bëre
Meri: Kujdes se keni gjëra të nxehta dhe po bëni ndonjë dëm, ju lutem qetësohuni se do të digjeni
Erjola: Të më kishte rënë vaji mua, e shikoje ti si fluturoje, do kishe përfunduar në polici
Ilnisa: Nuk ka kamera këtu? Që ti je hipokritja dhe mashtruesja më e madhe në këtë shtëpi, kjo nuk do mend
Erjola: Ik, se ti edhe në bukë do sherr
Ilnisa: Do protagonizëm
Erjola: Protagonizëm do ti se nuk të fola
Ilnisa: Sa turp
Erjola: Nuk e ke marrë me tapi
Ilnisa: Turp për ty, kështu të kanë edukuar prindërit?
Erjola: Të më përmedësh babin dhe nënën që nuk e kam, unë nuk ta lejoj. Si më provokon te prindërit, kur e di që nuk i kam. O ndyrësirë. Nuk bie në nivelin tënd.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb