Është bërë viral në rrjet një audio e kreut të grupit Wagner, Yevgeny prigozhin, i cili ka nbbërë me dije se jo të gjithë forcat e grupit të tij të mercenarëve janë larguar nga qyteti ukrainas Bakhmut.

Ai bën me dije se dy nga ushtarët e tij elitë, kanë mbetur në qytet.

“Ata nuk janë aty për të instruktuar ushtrinë ruse, sepse ata nuk e pranojnë një gjë të tillë.
Bieber dhe Dolik mbetën në qytet që në rast se ushtria ukrainase që numëron 72 mijë ushtarë, vendos të sulmojë Bakhmutin. Në një situatë të tillë, Bieber dhe Dolik do të ndërhyjnë e do të shpëtojnë situatën”, dëgjohet të thotë Prigozhin.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb