Akademia amerikane e Filmit, Oscars, ka thënë se dënon veprimin e aktorit Will Smith, i cili ka goditur me shuplakë komedianin Chris Rock gjatë ceremonisë së ndarjes së Çmimeve Oscars, andaj ka nisur shqyrtim zyrtar të incidentit.

Në deklaratë është thënë se do të analizohen veprimet dhe pasoja, në përputhje me ligjin e Kalifornisë dhe standardet e Akademisë për sjellje.

Smith ka goditur Rock në skenë, pasi ky i fundit ka bërë shkala me gruan e aktorit, Jada Pinkett Smith. Jada Pinkett Smith është deklaruar në të kaluarën për rënien e flokëve për shkak të sëmundjes së alopecisë.

Vetë aktori Smith më vonë ka fituar çmimin për aktorin më të mirë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: