Kryeministri Edi Rama ka publikuar shifrat e sotme për ndihmat e operacionit humanitar ku duket se sot i është ardhur në ndihmë 7 mijë e 87 familjeve në të gjitha qarqet e Shqipërisë.

 

Rama shprehet se kështu do të vijohet sot, nesër, pasnesër papushim deri në përfundim të luftës.

 

 

STATUSI I EDI RAMËS

#TiNukDoJeshKurrëVetëm

🔴 13.1123 FAMILJE SHUMË NË NEVOJË DHE PENSIONISTË TË VETMUAR JANË NDIHMUAR ME USHQIME E BARNA MJEKËSORE DERI TANI

SOT NDIHMUAM 7.087 FAMILJE

BERAT 165
TIRANË 767
ELBASAN 625
KUKËS 167
DIBËR 1708
KORÇË 1082
SHKODËR 160
GJIROKASTËR 370
LEZHË 1160
DURRËS 28
VLORË 501
FIER 354

🔴 DO TË VAZHDOJMË KËSHTU, NESËR, PASNESËR, PAPUSHIM DERI NË FUND TË LUFTËS

#njëAtdhe 🇦🇱 #njëFamilje

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb