Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka risjellë një fokus nga bashkëbisedimi që zhvilloi sot me pensionistët.

Në një reagim në ‘Facebook’ Meta theksoi se pensionistët nuk do të paguajnë më nga xhepi asnjë lekë për ilaçet.

“Pensionistët nuk do të paguajnë më nga xhepi asnjë lek për ilaçet, që do t’ju rekomandojnë mjekët me recetë.”, shkruan Meta.

Ky i fundit tha sot se gjatë mandatit të parë kur të vijë në qeveri, do të dyfishojë pensionet.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb