DELVINË-Dy persona kanë në pranga, pasi dyshohen se janë autorë të djegies së një sipërfaqe të gjerë toke në fshatin Kalasë të Delvinës.

Burime zyrtare nga policia bënë me dije se Kastriot Zh., 45 vjeç, banues në Kopaçëz dhe Nazmi H, 36 vjeç, banues në Kalasë dyshohen se kanë më datë 12 në fshatin Kalasë, një sipërfaqe prej 80 ha kullote dhe shkurre në Malin e Muzgësë.

Materialet janë referuar në Prokurori në ngarkim të tyre për veprën penale “Shkatërrimi i pronës me zjarr, kryer në bashkëpunim”.
(ed.me/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: