Kristi Vangjeli është një rast i veçantë në futbollin shqiptarë, vijon të jetë aktiv në nivele shumë të larta pavarësisht moshës. Futbollisti korçarë dhe familja e tij përjetuan një tjetër dramë të madhe teksa pak kohë më parë u nda nga jeta vëllai i tij, Pavli, një ish lojtarë, trajner në hapat e para, por një suport shumë i madhe për Kristin.

Lidhja e fortë ndërmjet tyre dhe ndarja në këtë formë vendosi në pikëpyetje të madhe edhe të ardhmen e Kristit si futbollist. I shtyrë nga babai dhe premtimi që i kishte bërë Pavlit, Krisi u rikthye sërish në fushë për të mbajtur të ndezur pasionin e tyre, të luajturit futbolli.

Në një intervistë emocionuese për “News24”, Krisiti Vangjeli foli edhe për të ardhmen, raportin me miqtë e tij, Shehi e Osmani por dhe për derbin e kryeqytetit:

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb