Rojet kufitare ukrainase kanë gjetur një hard disk që përmban mbi 100 GB të dhëna sekrete të ushtrisë ruse.

Përmes një postimi në Twitter, Shërbimi Kufitar Shtetëror, raportoi se makina e gjetur në rajonin e Chernihiv përmban një listë të stafit, si dhe të dhëna biografike të ushtrisë ruse nga një divizion specifik i artilerisë së mbrojtjes ajrore.

Hard Disku gjithashtu përmban të dhëna për armët dhe pajisjet ushtarake ruse, si dhe dokumente zyrtare, si informacione në lidhje me stërvitjet ushtarake të Mocow.

Sipas raportit, disa nga dokumentet e gjetura në makinë ishin etiketuar si “të klasifikuara”.

Kiev

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb