Pasi Vladin Pjetri vendosi që të tërhiqet u largua nga posti i kryebashkiakut, Shkodra hedh hapin e radhës.

Prefekti i Qarkut të Shkodrës Cesk Millja ka marrë vendimin për të konstituar Këshillin Bashkiak të rrethit verior, të hënën.

68518560 700492390376057 3658250308607279104 N
68518560 700492390376057 3658250308607279104 N

Në një dokument të siguruar nga “Balkanëeb”, shihet firma e prefektit Millja , me anë të së cilit bëhet konstituimi i Këshillit Bashkiak të Shkodrës.

Konstitutimi i Këshillit Bashkiak pritet që të bëhet te rektorati i Universitetit “Luigj Gurakuqi”.

(d.xh/Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb