Ish-kryeministri i Italisë, Silvio Berlusconi, është dërguar me urgjencë në spital, pak ditë pasi doli pozitiv me koronavirus. Mediat fqinje raportojnë se gjendja e tij shëndetësore është rënduar.

Bëhet e ditur se Berlusconi është shtruar në San Raffaele në Milano, pasi ka pasur vështirësi në frymëmarrje, ndërsa raportohet se nuk është në trajtim intensiv.

Senatori i Forza Italia Licia Ronzulli i tha Agorà Rai në Rai3: “Berlusconi kaloi natën në spital, ai u shtrua në spital natën e kaluar. Mëngjesi filloi pak keq. Berlusconi është mirë, ai e kaloi natën mirë. Një vizitë në spital ??ishte e nevojshme për të monitoruar progresin e Covid-19”. Me koronavirus është infektuar edhe shoqëruesja e ish-kryeministrit Marta Fascina.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb