Një kapelë e Napoleon Bonapartit, dykorni i famshëm i zi me kokadën e tij blu, të bardhë dhe të kuqe, u shit sot në ankand për 1.932 milionë euro duke tejkaluar shumë vlerësimet e shtëpisë së ankandeve Osénat.

”Kjo shitje tërhoqi koleksionistë nga e gjithë bota dhe krijoi entuziazëm të madh duke thyer rekordin e saj”, deklaroi shtëpia e ankandeve.

Në vitin 2014, një kapelë Napoleon u shit për 1,884 milionë euro.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb