Kishte dalë për gjueti, por një plumb e goditi aksidentalisht dhe i mori jetën.

Ngjarja ndodhi në Spoleto të Italisë, ku shqiptari 40 vjeçar, Artur, J., e cili jetonte prej vitesh në atë zonë, u dërgua me urgjencë në spital por ndërroi jetë. Ngjarja ndodhi pak pas orës 4 pasditen e djeshme kur burri kishte shkuar vetëm për gjueti.

Me një të shtënë të vetme, ai mbeti i plagosur në kokë. Të parët që ndërhynë, ishin gjuetarë të tjerë në zonë, të cilët menjëherë i dhanë alarmin policisë dhe urgjencës. Aksidenti ndodhi në një zonë veçanërisht të paarritshme dhe të vështirë për t’u arritur.

Ekipet e shpëtimit arritën tek gjahtari i dëmtuar, i cili u shfrytëzua dhe u transferua me një barelë në ambulancën ku ai u mor menjëherë nga mjekët. Sidoqoftë, përpjekjet për ta çuar në spital u vështirësuan për shkak se automjeti i urgjencës ngeci në baltë edhe për shkak të borës së rënë ditët e fundit.

Mjekët bënë gjithçka për të shmangur vdekjen e 40-vjeçarit, duke u përpjekur të ndërhynin në dëmtimin e rëndë të kokës, por më kot.

Sidoqoftë, situata u përkeqësua shpejt dhe zemra e 40 vjeçarit pushoi së rrahuri. Në vend të aksidentit, karabinierët, kryen të gjitha gjetjet e nevojshme për të rindërtuar me saktësi dinamikën që çoi në goditjen fatale.

Për momentin, përjashtohet çdo hipotezë tjetër përveç asaj të shtënë të marrë aksidentalisht nga pushka e viktimës së aksidentit të tmerrshëm.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb