Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar pas vendimit të Valdrin Pjetrit për t’u dorëhequr nga posti i kryebashkiakut.


Basha shkruan në “Twitter” se largimi i Pjetrit do të thotë “një kriminel më pak në politikë”.


Sipas kreut të opozitës, asgjë nuk ndryshon deri sa të largohet Edi Rama, që sipas tij, është koka e krimit politik.


“Një kriminel më pak në politikë; një uzurpator më pak në pushtetin vendor. Asgjë nuk ndryshon deri sa të largojmë Edi Ramën, kokën e krimit politik”, shkruan Basha.

  • foto galeri

(d.ç./BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb