Kryetari i PDIU-së, Shpëtim Idrizi ka reaguar për dorëheqjen e parevokueshme të kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj.


Sipas Idrizit, me vendimin e tij, Haradinaj dha një leksion prej burri shteti për gjithë politikanët shqiptërë, “që të mos sillen sikur drejtojnë feude Bizantine, por shtete Sovrane”


STATUSI I PLOTE
Ramush Haradinaj burrë në luftë e burrë shtetas në Paqe…
Luftën e burrave e grave të UÇK-së nuk e tjetërsojnë dot si luftë e Shqiptarëve të Kosovës për liri e demokraci.
Luften e UÇK-së nuk mund ta përdorë askush sot si presion e shantazh për ndarjen e Kosovës, apo heqjen e Taksës me Serbinë deri në njohjen e Kosovës.
Komandant e Kryeministër Ramush Haradinaj, me këtë akt dhe një leksion prej burri shteti për gjithë shtetarët Shqiptarë, që të mos sillen sikur drejtojnë feude Bizantine, por shtete Sovrane.


(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb