Victor Osimhen shprehu edhe një herë pëlqimin e tij për Premier League, deklarata që sipas mediave italiane pritet të sjellin shitjen e nigerianit në përfundim të këtij sezoni. Në ishull, emri i Osimhen është kthyer në modë, thuajse e dëshirojnë të gjithë ekipet e mëdha.

Sipas Il Mattino, klubi si Chelsea, Man.United dhe Tottenham janë të gatshëm të ofrojnë 140-150 milionë euro për të siguruar shërbimet e Osimhen. Jo vetëm në Angli, “bomberi” i Napolit pëlqehet shumë edhe nga Real Madrid.

Victor Osimhen
Victor Osimhen

Në kushte të tillë, duke parë dhe pëlqimin e Osimhen për tu larguar, presidenti De Laurentiis nuk pritet të bëhet pengesë, mjafton që të marrë atë që kërkon, milionat për kartonin e nigerianit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb