Monako dhe Dortmund bëhen gati për sfidën e kthimit e vlefshme për fazën çerekfinale të Champions League. Të dy teknikët kanë bërë publike formacionet zyrtare që do të zbresin në fushën e lojës në ketë përballje tepër interesante kjo dhe për shkak të fitores në takimin e parë që Monako arriti të marrë në transfertë me rezultatin 2-3.

Te dy trajnerë kanë bërë mjaft ndryshime në formacion në këtë sfidë por ajo që vihet më së shumti te ekipi gjerman është rikthimi i Marko Rojs i cili mungoi në sfidën e kaluar. Te vendasit, spikat mungesa e brazilianit Fabinjo, i cili është i pezulluar për shkak kartonësh. (panorama sport)

Kylian Mbappé Amazing Goal HD – AS Monaco 1-0… by footballTV

Radamel Falcao Goal HD AS Monaco 2 0 Borussia… by dailymotionfootballgoals

\\\ by Gol-Live

by Super-By
(e.k/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb