Talentet kushtojnë, ata që janë më të rrallë kushtojnë më shumë. Ligji i merkatos është i tillë dhe klubet kanë bërë sakrifica të pabesueshme për të pasur më të mirët. Pastaj kur piaca rritet në top-klubet e kontinentit, atëherë shifrat shpesh konsiderohen të “çmendura”.

Sipas “Mundo Deportivo”-s, gazetës katalanase, Borusia e Dortmundit ka kërkuar jo më pak se 130 milionë euro për talentin e saj anglez, Jadon Sanço. Madje, gjithnjë sipas mediumit iberik, Mançester Junajtid ka ofruar 115 milionë euro për Sançon, shifër që është konsideruar e papranueshme nga gjermanët, të cilët e kanë kthyer ofertën pas.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb