Is- ministri i brendshëm Saimir Tahiri dhe ish- drejtori i Policisë Vlorë, Jaeld çela do të gjykohen përfundimisht nga 3-shja Albana Boksi, Nertina Kosova dhe Nure Dreni.

Në seancën e fundit në Gjykatën e Posaçme të Apelit avokatët e Jaeld çelës kërkuan përjashtimin e këtyre gjyqtarëve për shkak se kanë gjykuar çështje të tjera të ndërlidhura me këtë dosje.

Ndërkohë dosja Tahiri tashmë do të gjykohet më 13 maj ku është një seancë teksa arriti deri në Gjykatën e Posaçme të Apelit pasi si ish- Prokuroria e Krimeve të Rënda dhe Tahiri me Jaeld çelën apeluan dënimet e dhëna nga ish- Gjykata e Krimeve të Rënda.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb