Protesta e shoqërisë civile për vrasjen e vajzës 7-vjeçare në plazhin e Potamit u mbyll pas rreth 2 orësh thirrje për dorëheqje të ministrave përgjegjës dhe dënim maksimal të komisarit Arjan Tase.

Por, ajo çka ra në sy në këtë tubim paqësor të qytetarëve ishin pankartat me mbishkrime rrënqethëse që mbaheshin në duar nga nëna dhe fëmijë të moshës së Jonada Avdisë.

“Nuk mund të shkoj në det, se shtetit më vret”, ishte një nga mbishkrimet në një lum pankartash që mbaheshin në duar nga disa prej pjesëmarrësve në protestë.

 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: