Kryetari i Grupit Parlmentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka reaguar pas dënimit me burgim të përjetshëm të kasapit të Ballkanit Ratko Mladiç.

Përmes një postimi në rrjetin social facebook Balla deklaron se drejtësia vonon por nuk harron.

Sipas Ballës Ratko Mladiç është shpallur fajtor për gjenocid, vrasje e krime lufte në Srebrenicë gjatë luftës së Bosnjes si dhe për rrethimin e Sarajevës ku u vranë 10 mijë qytetarë.

Postimi i plotë i Taulant Ballës:

DREJTËSIA VONON POR NUK HARRON👊

Burgim të përjetshëm për kasapin e Ballkanit Ratko Mladiç, i cili është fajtor për gjenocid, vrasje e krime lufte në Srebrenicë gjatë luftës së Bosnjes si dhe për rrethimin e Sarajevës ku u vranë 10 mijë qytetarë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb