Drejtori i fushatës së Partisë Demokratike, Alfred Rushaj, me anë të disa fotografive të shpërndarë në “Facebook” tregon sesi Ervin Bushati ndan ndihma ekonomike nga zyrtar e PS-së.

Rushaj thekson se është mjerane, që të shikosh se si shqiptarët e varfër sa s’ka mblidhen rreth zyrës së PS-së në njësinë 8 për një trastë me miell, oriz, makarona e va dhe se kaq kushton vota e tyre.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Postimi i drejtorit të fushatës së PD-së, Alfred Rushaj:

Ervin Bushati, nga dëshpërimi, shpërndan lëmoshë për socialistët në nevojë të cilët ndihmën ekonomike duhet ta marrin nga njësitë administrative dhe jo zyrat e PS-së.

Është mjerane të shohësh se si shqiptarët e varfër sa s’ka mblidhen rreth zyrës së PS-së në njësinë 8 për një trastë me miell, oriz, makarona e vaj. Kaq vlen një votë e lypur nga rilindasit?!

Pamjet tregojnë qartazi paaftësinë dhe korrupsionin e funksionarëve socialistë që në vënd të shpalosin programin për njerëzit në nevojë e tërë shqiptarët, shpërndajnë ushqime që s’dalin as për një ditë.

Kjo është fytyra e humbjes, fytyra e Rilindjes. Shqipëria 🇦🇱 fiton ✌️me Partinë Demokratike dhe Lulzim Bashën kryeministër.

#partiademokratike

#melulzimbashën

#dega8

#fitore

#ditëmëtëmira

(d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb