E ardhmja e Gareth Southgate është në dyshim. Qëndrimi i tij në pankinën e Anglisë nuk ishte në dyshim para Botërorit, por dështimi në Katar ka bërë që stoli i tij të dridhet.

Federata e Futbollit në Mbretërinë e Bashkuar nuk e ka shkarkuar teknikun dhe topi duket se është te vetë Southgate. Sipas asaj që raportojnë mediat, “timonieri” britanik do shfrytëzojë periudhën e pushimeve të krishtlindjeve për të ndarë përfundimisht mendjen rreth të ardhmes.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: