KAVAJE – Në vijim të operacionit antidrogë të zhvilluar orët e para të mëngjesit të sotëm në qytetin e Kavajës ku u sekuestruan rreth 700 kg kanabis sativa, policia ka mundur të sekuestrojë një skaf 15 metra të gjatë, një furoistradë dhe një zetor në afërsi të përroit të Forsilukut në Karpen. Me skafin dyshohet se trafikantët e drogës do të dërgonin drogën në Itali.

Operacioni në Kavajë

Gazetarja Kloadjana Haxhiaj bëri me dije për “BalkanWeb” se rreth orës 01:00 të mëngjesit të sotëm, policia ka sekuestruar 700 kg kanabis sativa në fshatin Bago të Kavajës.

Mësohet se policia është vënë në ndjekje në rrugën që të çon drejt “Plazhit të gjeneralit”, një furgon dhe në një makinë tip fuoristradë plot me drogë.

Me të pikasur policinë, drejtuesit e mjeteve dhe shoqëruesit janë larguar. Policia që kishte ngritur prita në të gjithë zonën, në një vend tjetër ka ndaluar 4 persona. Dyshimet e para janë që droga ka ardhur nga një rreth tjetër, me qëllim që të shkonte drejt “Plazhit të Gjeneralit” dhe më pas të transportohej me mjete lundruese drejt Italisë. Operacioni është në zhvillim e sipër për kapjen e personave të tjerë të përfshirë në këtë trafik të drogës.

Burime konfidenciale thanë se droga e kapur është peshuar gjatë gjithë natës në Komisariatin e Policisë së Kavajës dhe ka rezultuar 700 kg.

(e.f/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: