Specialistët për Hetimin e Narkotikëve arrestuan në flagrancë shtetasin K. M., 52 vjeç, banues në Elbasan, pasi gjatë kontrollit fizik, shërbimet e Policisë i gjetën dhe i sekuestruan në cilësinë e provës materiale, doza me lëndë të dyshuar narkotike kanabis.

Ndërkohë, specialistët e Qarkullimit Rrugor arrestuan në flagrancë shtetasit:

– K. B., 20 vjeç, banues në Librazhd, pasi u kap nga shërbimet e Policisë, duke drejtuar automjetin, pa leje drejtimi;

– S. L., 38 vjeç, banues në fshatin Muçan, Elbasan, pasi u kap duke drejtuar automjetin, në gjendje të dehur.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan, për veprime të mëtejshme.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: