JAPONI – Autoritetet në Japoni kanë vendosur të mos lejojnë fluturimin e dronëve të paautorizuar, për të shmangur sulme të mundshme nga ajri. Droni “gjahtar” është i pajisur me një rrjetë që ndalon fluturimin e dronëve të paautorizuar.
“Terroristët mund të na sulmojnë me drone të ngarkuar me eksploziv. Duhet të mbrojmë vendin.”- deklaroi një zyrtar i lartë i policisë japoneze.
(er.nu/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: