GJIROKASTËR

Një tjetër vatër zjarri në vend. Mësohet se zjarri ka rënë në kodrat e fshatit Radat në kufi me Greqinë dhe dyshohet se u vendos nga dy barinj.

Forcat zjarrfikëse janë nisur drejt vendit të ngjarjes, teksa ndërhyrja me mjete është e vështirë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb