Mbrëmja e madhe e ndarjes së çmimeve, HeartRadio Music Awards 2023, po rikthehet!

Shfaqja vjetore e çmimeve, tashmë në vitin e saj të dhjetë, zhvillohet të hënën, më 27 mars në “The Dolby Theatre” në Los Angeles dhe do të shpërblejë me çmime artistët dhe këngët më të dëgjuara në stacionet iHeartRadio dhe aplikacionin iHeartRadio gjatë gjithë vitit 2022, duke ofruar gjithashtu një pamje paraprake e hiteve të ardhshme të vitit 2023.

Shfaqja e këtij viti do të paraqesë prezantime çmimesh në kategori të shumta, performanca live nga artistët më të mëdhenj të muzikës, momente befasuese dhe do të tregojë historitë e rrugës së artistëve fitues drejt vendit të parë.

Fansat mund të votojnë në Twitter duke përdorur hashtag-et e duhura të kategorisë dhe kandidatëve ose duke vizituar iHeartRadio.com/awards.

Të nominuar për disa nga çmimet më të rëndësishme janë edhe dy artistet shqiptare me famë botërore: Dua Lipa dhe Bebe Rexha.

Dua është nominuar për gjithsej shtatë çmime, ndërkohë që Rexha ka gjithsej dy nominime për këngën e saj shumë të suksesshme “I’m Good (Blue)” me David Guettan.

  • foto galeri
  • foto galeri

Kjo është lista e plotë e nominimeve për iHeartRadio Music Awards 2023”

KËNGA E VITIT
“About Damn Time” – Lizzo
“Anti-Hero” – Taylor Swift
“As It Was” – Harry Styles
“Big Energy” – Latto
“Enemy (from the series Arcane League of Legends)” – Imagine Dragons
“First Class” – Jack Harlow
“Ghost”- Justin Bieber
“Heat Waves” – Glass Animals
“INDUSTRY BABY” – Lil Nas X & Jack Harlow
“Woman” – Doja Cat

ARTISTI I VITIT
Beyoncé
Doja Cat
Drake
Dua Lipa
Harry Styles
Jack Harlow
Justin Bieber
Lizzo
Taylor Swift
The Weeknd

DUO/GRUPI MË I MIRË I VITIT
AJR
Black Eyed Peas
BLACKPINK
Bruno Mars, Anderson .Paak, Silk Sonic
Glass Animals
Imagine Dragons
Måneskin
OneRepublic
Parmalee
Red Hot Chili Peppers

BASHKËPUNIMI MË I MIRË
“Drunk (And I Don’t Wanna Go Home)” – Elle King & Miranda Lambert
“Cold Heart” – Elton John & Dua Lipa
“half of my hometown” – Kelsea Ballerini ft. Kenny Chesney
“I Like You (A Happier Song)” – Post Malone ft. Doja Cat
“INDUSTRY BABY” – Lil Nas X & Jack Harlow
“One Right Now” – Post Malone & The Weeknd
“Sweetest Pie” – Megan Thee Stallion & Dua Lipa
“Unholy” – Sam Smith & Kim Petras
“WAIT FOR U” – Future ft. Drake & Tems
“You Right” – Doja Cat ft. The Weeknd

ARTISTI I RI MË I MIRË I ZHANRIT POP
Dove Cameron
GAYLE
Jax
Nicky Youre
Steve Lacy

KËNGA MË E MIRË E ZHANRIT COUNTRY
“Buy Dirt” – Jordan Davis ft. Luke Bryan
“half of my hometown” – Kelsea Ballerini ft. Kenny Chesney
“She Had Me At Heads Carolina” – Cole Swindell
“The Kind of Love We Make” – Luke Combs
“Wasted On You” – Morgan Wallen

ARTISTI MË I MIRË I ZHANRIT COUNTRY
Carrie Underwood
Jason Aldean
Kane Brown
Luke Combs
Morgan Wallen

ARTISTI I RI MË I MIRË E ZHANRIT COUNTRY
Bailey Zimmerman
Cody Johnson
Elle King
Elvie Shane
Priscilla Block

KËNGA MË E MIRË E ZHANRIT HIP-HOP
“F.N.F. (Let’s Go)”- Hitkidd & GloRilla
“First Class” – Jack Harlow
“Girls Want Girls” – Drake ft. Lil Baby
“Super Gremlin”- Kodak Black
“WAIT FOR U” – Future ft. Drake & Tems

ARTISTI MË I MIRË I ZHANRIT HIP-HOP
Drake
Future
Kodak Black
Lil Baby
Moneybagg Yo

ARTISTI I RI MË I MIRË I ZHANRIT HIP-HOP
B-Lovee
GloRilla
Latto
Nardo Wick
SleazyWorld Go

KËNGA MË E MIRË E ZHANRIT R&B
“BREAK MY SOUL” – Beyoncé
“Free Mind” – Tems
“Hrs And Hrs” – Muni Long
“I Hate U”- SZA
“Smokin Out The Window” – Bruno Mars, Anderson .Paak, Silk Sonic

ARTISTI MË I MIRË I ZHANRIT R&B
Blxst
Bruno Mars, Anderson .Paak, Silk Sonic
Muni Long
SZA
Yung Bleu

ARTISTI I RI MË I MIRË I ZHANRIT R&B
Blxst
Brent Faiyaz
Muni Long
Steve Lacy
Tems

KËNGA MË E MIRË E ZHANRIT ALTERNATIVE
“Black Summer”- Red Hot Chili Peppers
“EDGING”- Blink-182
“Enemy (from the series Arcane League of Legends)”- Imagine Dragons
“Heat Waves”- Glass Animals
“Running Up That Hill (A Deal With God)”- Kate Bush

ARTISTI MË I MIRË I ZHANRIT ALTERNATIVE
Imagine Dragons
Måneskin
Red Hot Chili Peppers
twenty one pilots
Weezer

ARTISTI I RI MË I MIRË I ZHANRIT ROCK DHE ALTERNATIVE
Beach Weather
BoyWithUke
Giovannie and the Hired Guns
Turnstile
Wet Leg

KËNGA MË E MIRË E ZHANRIT ROCK
“Black Summer”- Red Hot Chili Peppers
“Patient Number 9”- Ozzy Osbourne ft. Jeff Beck
“Planet Zero”- Shinedown
“So Called Life”- Three Days Grace
“Taking Me Back”- Jack White

ARTISTI MË I MIRË I ZHANRIT ROCK
Ghost
Papa Roach
Red Hot Chili Peppers
Shinedown
Three Days Grace

KËNGA MË E MIRË E ZHANRIT DANCE
“Cold Heart”- Elton John & Dua Lipa
“Escape”- KX5, Kaskade, Deadmau5 ft. Hayla
“Heaven Takes You Home”- Swedish House Mafia & Connie Constance
“Hot In It”- Tiësto & Charli XCX
“I’m Good (Blue)”- David Guetta & Bebe Rexha

ARTISTI MË I MIRË I ZHANRIT DANCE
Anabel Englund
Joel Corry
SOFI TUKKER
Swedish House Mafia
Tiësto

KËNGA MË E MIRË E ZHANRIT LATIN POP/REGGAETON
“El Incomprendido” – Farruko/ Víctor Cárdenas/ DJ Adoni
“MAMIII”- Becky G & Karol G
“Me Porto Bonito”- Bad Bunny ft. Chencho Corleone
“Moscow Mule” – Bad Bunny
“PROVENZA”- Karol G

ARTISTI MË I MIRË I ZHANRIT LATIN POP/REGGAETON
Bad Bunny
Daddy Yankee
Farruko
Karol G
Rauw Alejandro

KËNGA MË E MIRË REGJIONALE MEKSIKANE
“Cada Quien”- Grupo Firme ft. Maluma
“Cómo Te Olvido” – La Arrolladora Banda El Limón de René Camacho
“Si Te Pudiera Mentir”- Calibre 50
“Ya Solo Eres Mi Ex” – La Adictiva
“Ya Supérame”- Grupo Firme

ARTISTI MË I MIRË REGJINAL MEKSIKAN
Calibre 50
Christian Nodal
El Fantasma
Grupo Firme
La Adictiva

ARTISTI I RI MË I MIRË LATIN
Blessd
Kali Uchis
Quevedo
Ryan Castro
Venesti

VARGJET MË TË MIRA
“About Damn Time” – Lizzo
“abcdefu” – GAYLE
“Anti-Hero” – Taylor Swift
“Buy Dirt”- Jordan Davis ft. Luke Bryan
“Glimpse Of Us”- Joji
“Lift Me Up”- Rihanna
“N95” – Kendrick Lamar
“pushin P” – Gunna ft. Future, Young Thug
“Super Freaky Girl” – Nicki Minaj
“Wasted On You” – Morgan Wallen
“We Don’t Talk About Bruno”- Lin-Manuel Miranda performed by the Cast of Encanto

VIDEOJA MUZIKORE MË E MIRË
“Anti-Hero”- Taylor Swift
“As It Was” – Harry Styles
“Calm Down”- Rema & Selena Gomez
“Don’t Be Shy”- Tiësto & Karol G
“DON’T YOU WORRY”- Black Eyed Peas, Shakira, David Guetta
“Envovler” – Anitta
“Left and Right”- Charlie Puth ft. Jung Kook of BTS
“Pink Venom”- BLACKPINK
“Tití Me Preguntó” – Bad Bunny
“Yet To Come” – BTS

KLUBI I FANSAVE MË I MIRË
“Barbz”- Nicki Minaj
“Beliebers”- Justin Bieber
“BeyHive” – Beyoncé
“Blinks”- BLACKPINK
“BTSArmy”- BTS
“Harries” – Harry Styles
“Hotties”- Megan Thee Stallion
“Louies”- Louis Tomlinson
“RihannaNavy”- Rihanna
“Rushers”- Big Time Rush
“Selenators” – Selena Gomez
“Swifties”- Taylor Swift

FOTOGRAFI MË I MIRË I TURNEUT
Bad Bunny – SIEMPRERIC
Demi Lovato – Angelo Kritikos
Dua Lipa – Elizabeth Miranda
Halsey – Yasi
Harry Styles – Lloyd Wakefield
Louis Tomlinson – Joshua Halling
Luke Combs – David Bergman
Machine Gun Kelly – Sam Cahill
Olivia Rodrigo – DONSLENS
Post Malone – Adam DeGross
twenty one pilots – Ashley Osborn
YUNGBLUD – Tom Pallant

YLLI I TIK-TOKUT
“About Damn Time”- Lizzo
“As It Was” – Harry Styles
“Bad Habit” – Steve Lacy
“Bejeweled”- Taylor Swift
“Big Energy”- Latto
“CUFF IT”- Beyoncé
“Envolver”- Anitta
“Just Wanna Rock” – Lil Uzi Vert
“Made You Look”- Meghan Trainor
“Super Freaky Girl” – Nicki Minaj
“Unholy”- Sam Smith & Kim Petras
“World’s Smallest Violin”- AJR

DOKUMENTARI MË I MIRË
“Halftime” – Jennifer Lopez
“Life in Pink” – Machine Gun Kelly
“Love, Lizzo”- Lizzo
“Niall Horan’s Homecoming: The Road to Mullingar with Lewis Capaldi” – Niall Horan + Lewis Capaldi
“Selena Gomez: My Mind & Me” – Selena Gomez
“Shania Twain: Not Just a Girl” – Shania Twain
“Sheryl” – Sheryl Crow
“Untrapped: The Story of Lil Baby” – Lil Baby

STILI MË I MIRË NË TURNE
Bad Bunny
Carrie Underwood
Dua Lipa
Elton John
Harry Styles
Lady Gaga
Lil Nas X
Lizzo
Machine Gun Kelly
Olivia Rodrigo
Rosalía
The Weeknd.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: