Këngëtarja kosovare me famë botërore, Dua Lipa i është gëzuar lajmit se Vjosa Osmani është bërë presidente e Kosovës.
Përmes një postimi, Dua ka uruar Vjosa Osmanin për postin e ri.

  • foto galeri
  • foto galeri

“Urime znj.Presidente. Sa e mrekullueshme të shohësh një grua në maje”, kështu ka shkruar Lipa në postimin e saj në Instastory.

Vjosa Osmani u bë presidente e Kosovës dje me 71 vota për në seancën e djeshme parlamentare.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb