Qytetarët të shumtë në Tiranë e Fier kanë zhvilluar protesta të heshtura për vrasjen e Sabrina Bengajt me bukë në gojë nga ihs-bashkëshorti i saj.

Protesta në Tiranë po zhvillohet para Ministrisë së Punëve të Brendshme, ndërsa protestuesit kanë marshuar edhe drejt Ministrisë së Drejtësisë. Po ashtu ata kanë ndezur disa qirinj për të kujtuar 16 vajzat e gratë që janë vrarë nga burrat në më pak se 1 vit.

 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri


“Platforma kombëtare për gratë” kërkon drejtësi për nënën e ndjerë 23-vjeçare, që u vra nga ish-bashkëshorti Elton Metaj dhe la pas një fëmijë të vogël 3 vjeç.

Ata kanë kërkuar heqjen e kujdestarisë prindërore për vrasësit e nënave.

“Duam drejtësi, mbështetje familjeve të viktimave”- thonë protestuesit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb