Kryeminisitri iShqipërisë, Edi Rama ka bërë me dije se në vendin tonë ka nisur ardhja e punëtorëve të huaj.

Rama thotë se janë ata që po zënë vendet e punës në Shqipëri.Ndër të tjera ai ironizon me të papunët shqiptarë, duke thënë se duan punë duke qëndruar në kafe.

‘’Ka nisur ardhja punëtorëve të huaj në një vend ku shumëkush, ndër ata që thonë se duan punë duke qëndruar në kafe, ka vende pune që po e marrin të huaj. Nuk ndodh vetëm në Shqipëri. ‘’- tha Rama.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb