Kristof Dugarri ka tronditur botën e futbollit. Ish-sulmuesi i PSG-së dhe Milanit, ka lëhuar fjalë të tmerrshme kundrejt Lionel Mesit, duke komentuar bashkëjetesën e vështirë mes “Pleshtit” dhe francezit Grizman.

“Antuan paskësh frikë nga një kalama shkurtabiq dhe gjysmë autik? Ai e ha të gjallë atë!” Por Dugarri është bërë menjëherë pishman për fjalët që ka thënë duke kërkuan djesë në rrjetet sociale. “Jam i keqardhur për ato që thanë ndaj Lionel Mesit. Nuk doja të ofendoja njerëzit me shqetësime të tilla, nuk ishte ky qëllimi im. U kërkoj ndjesë atyre që kam ofenduar dhe do ta bëj sërish”.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb