Ish-modelja dhe ish-moderatorja Orly Levy, siç thonë shumica, është politikania më joshëse izraelite, mbase edhe politikania më joshëse në botë.

Aktualisht është anëtare e Parlamentit izraelit, ndërsa me bukurinë e saj tërheq vëmendjen sa herë që shfaqet në publik.
Përherë e kuruar, e bukur dhe interesante, Orly për disa vite gjendet në listën e politikaneve më seksi, por edhe e grave në botë.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Tani një sajt prestigjioz e ka vënë në vendin e parë të listës për vitin 2022.

Pra, atë kryeministri Netanjahu para disa vitesh e ka emëruar ministre për forcimin dhe avancimin e bashkësisë.

Orly Levy ka lindur në një familje hebraike marokene. Ajo është fëmija i nëntë i ish-ministrit të punëve të jashtme, David Levy.

Është interesant fakti se për shkak të të atit, ajo la punën e modelingut dhe iu fut politikës.

Meqenëse shërbimi ushtarak në vendin e saj është i detyrueshëm edhe për femrat, Orly ishte gjithashtu në ushtri dhe në Forca Ajrore izraelite.

Për shumëkënd, Orly është dëshmi se femrat mund të jenë të bukura, të mençura, por edhe të shërbejnë në ushtri. Më vonë ajo mori një diplomë juridike. Ajo është e martuar me Lior Abekasis, me të cilin ka katër fëmijë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb