DURRËS

Një banesë në qytetin bregdetar është përfshirë nga flakët gjatë ditës së sotme, ndërsa fatmirësisht nuk raportohet për persona të lënduar.

Burimet nga vendngjarja i thanë “BalkanWeb” se shkak për ngjarjen është bërë aspiratori, të cilin familjarët e kishin lëndë ndezur për disa orë.

Brenda kësaj banese jetonte një familje me qira, por fati i mirë i tyre ishte se ata në momentin e ngjarjes nuk kanë qenë fare në shtëpi. Policia dhe grupi hetimor kanë shkuar menjëherë në vendin e ngjarjes dhe po punojnë për dokumentimin e saj.

(n.m/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: