Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili, publikon në “facebook” një video të kryeministrit Edi Rama, gjatë periudhës së fushatës elektorale për votimet e 30 qershorit për ish-kryetarin e Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dakos, duke u shprehur se pas tërmeteve të fuqishme, Durrësi do ta kujtojë shumë gjatë atë.

Ai kërkon nga kryeministri që të bëhet “trim dhe ta thotë përsëri këtë që tha për Vangjushin më 30 qershor”.

“Po,po Edi Rama kishte te drejte per Vangjushin !? (VIDEO). Pas termeteve te 21 shtatorit dhe 26 nentorit, Durresi i shkaterruar dhe i martirizuar, sigurisht do ta kujtoje shume gjate Vangjushin…..

Prandaj eshte rasti qe Edi Rama te behet trim dhe ta thote perseri kete qe tha per Vangjushin ne 30 qershor!? A do ta thote vallë ????”, shkruan Vasili.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb