Kjo javë e dytë e gushtit ka mbipopulliar plazhin e Durrësit. Pushues të shumte të mbërritur nga brenda vendit e jashtë trojeve shqiptare , kryesisht Kosova e Maqedonia e Veriut po mbajnë peshën kryesore të numrit të pushuesve. Ne plazh kanë gjetur kushte të mira e çmime të lira.

Nga 10 deri në 15 euro një dhomë ofrohet në plazh ç’ka ka bërë që nga oferta joshëse të mbeten të kënaqur.

Bregdeti i Durrësit ofron një vijë bregdetare shumë të favorshme për pushuesit e kryesisht për fëmijët. Deti me jod e mjaft i cekët e bën plazhin e Durrësit më të mbipopulluarin në vend.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb