Arrestohen në flagrancë 2 drejtues mjetesh në Durrës, pasi kanë shkaktuar aksidente me pasojë plagosjen.

Specialistët e Qarkullimit Rrugor në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës , arrestuan në flagrancë shtetasit: A.B.,60 vjeç, banues në Durrës. Ky shtetas në lagjen nr.3, Durrës, duke drejtuar mjetin tip “Benz”, në gjëndje të dehur, është përplasur me mjetin tip “Pezho”, nga e cila ka vetëm dëme materiale.

T.B.,19 vjeç, banues në Durrës, pasi më datë 02.06.2020, në aksin rrugor Plepa-Shkozet, duke drejtuar mjetin është përplasur me tre mjete të tjera dhe për pasojë janë lënduar drejtuesit e mjeteve dhe dy pasagjerë të cilët po marrin ndihmë mjeksore në spital jashtë rrezikut për jetën.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprat penale “Drejtimi mjeti në mënyrë të pa rregullt” dhe ” Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor”.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb