Dy ditë nga Viti i Ri vijojnë lëvizjet nëpër Pikat Kufitare, kryesisht të shqiptarëve emigrantë që vijnë festojnë në Shqipëri.

Në 24 orët e fundit kanë hyrë 520 qytetarë dhe 160 mjete nga Kapshtica, kurse nga Qafë Thana 1 mijë e 836 kanë hyrë dhe 1 mijë e 680 kanë dalë.

Më krahasim me një ditë më parë, Kapshtica ka pësuar një rritje të shifrave të hyrjes kurse Qafë Thana rënie.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb