Puna për pastrimin e mureve të godinës së Kryeministrisë ka nisur që në orët e para të mëngjesit të së dielës, ndërsa sot duket se çdo gjë i është kthyer normalitetit.

Boja e hedhur nga protestuesit pasditen e së shtunës është hequr nga muret, ndërsa punëtorë të shumtë me makineri e skela vijojnë t’i japin dorën e fundit.

LSA sjell këto foto që tregojnë gjendjen e Kryeministrisë sot.

Kujtojmë që gjatë protestës së tretë kombëtare të opozitës, protestuesit hodhën produkte bujqësore blegtorale në drejtim të saj, si domate, lakra e qumësht, por edhe bojë në shenjë proteste. Disa herë ata çanë kordonin rrethues të vendosur nga policia dhe u ngjitën deri tek shkallët.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

(m.a/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb