Lionel Mesi është i pandalshëm. Ditën e hënë ai fitoi 2 trofe në një ditë, atë të golashënuesit më të mirë të sezonit 2017-2018 dhe lojtarit më të mirë të La Ligës. Megjithatë, argjentinasi është në ndjekje të një rekordi dhe është 77 gola larg.

Bëhet fjalë për golat e shënuara me të njëjtën fanellë. Mesi me fanellën e Barcelonës ka arritur të shënoi deri tani 566 gola dhe ka kaluar Gerd Mylerin që me fanellën e Bajernit ka shënuar 565 gola, shkruan PanoramaSport.

Megjithatë, rekordi mbahet nga Pele që ka shënuar 643 gola me fanellën e Santosit. Numrit 10-të të Barcelonës i mungojnë dhe 77 gola, rekord që nuk duket i vështirë, po të marrim parasysh statistikën që ai shënon minimalisht 40 gola në sezon.

Capture 16
Capture 16

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: