Spanja do të masë forcat me Norvegjinë në shtëpi me 25 mars, ndërsa 3 ditë me pas udhëton në Skoci, takime këto që vlejnë për kualifikueset e Euro 2024.

Trajneri Luis de la Fuente ka bërë dy ndryshime në listë. Në këto takime nuk do mungojë vetëm Pedri, por edhe sulmuesi i Villareal, Gerard Moreno, pasi pësoi një dëmtim.

Në këto kushte, de la Fuente e ka parë të arsyeshme të ftojë Yeremy Pino dhe Borja Iglesias. Spanja synon që të bëjë paraqitje dinjitoze në këto eliminatore, me teknikun e ri që do tentojë fillimisht të aplikojë futbollin e tij tek grupi.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: