ELBASAN

RENEA po vijon me operacionin për kapjen  e 71-vjeçarit Lefter Zhidru i cili po bën rezistencë brenda banesës.

Gazetarja Dorjana Bezat raporton për BalkanWeb se forcat RENEA kanë hipur në katin e dytë të pallatit, dhe ndodhen jashtë derës së 71-vjeçarit për të ndërhyrë.

Konflikti i nisur me grua u përshkallëzua me ardhjen e policisë, ku 71 vjecari qëlloi me armë ndaj tyre. Si pasojë e të shtënave u lënduan dy qytetarë kalimtarë të rastit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb