GJIROKASTRA

Gjirokastra është qarku i parë në jug që përfundon procesin e numërimit të votave.

Nga 207  QV në total të numëruara, PS ka 53.8% të votave përkthyer në 3 mandate.

Nga ana tjetër PD ka 30.7% të votave ose 1 mandat. Ndërkaq LSI me 12.7% të votave nuk merr asnjë mandat.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb