Nga selia e Koordinatores Kombëtare të Luftës kundër Korrupsionit në Partinë e Lirisë, Briseida Shehaj dhe Silva Caka kanë zhvilluar një komunikim lidhur me aferën e inceneratorëve.

Koordinatorja e luftës antikorrupsion tha se, Shehaj tha se faktet e reja tregojnë se ka shkelje.

“kompania e ka të ndaluar të kryejë transaksione jashtë kontratës koncensionare. Gënjeshtrat e MIE janë shkruar me nxitim. Në shkresë që është kërkese për informacion drejtuar kompanisë kocensionare, kërkohet informacion nga Ministria e Financave dhe Ekonomisë.

Inspektimi financiar i MF ka lënë detyra që në dhjetor të 2020. Ministria e drejtuar nga Balluku kërkon informacion për 7 mars 2022 dhe pak ditë para se të vihej në sekuestro inceneratori i Fierit.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: