KOSOVË

Viktima e dyta e përleshjes në Prishtinë është pjestarë i familjes Rafuna. Prokuroria tashmë ka bërë kërkesë që të ndalet edhe një person në ndalim prej 48 orëve. Personi i tretë që do të ndalet ka qenë i plagosur. Ai ka qenë vetëm i gërvishtur nga një plumb.

Konflikti në mes të familjes Mehmeti dhe Rafuna besohet se është ashpërsuar së fundmi. Express mëson se dy familjet edhe para 10 ditëve kanë pasur konflikt mes vete.

Lajmin për të ndaluarin e tretë e bëri të ditur për Express, prokurori i rastit Ilaz Beqiri. “Jemi duke i vazhduar hetimet. Do ta ndalojmë edhe një të dyshuar të tretë për këtë rast. Për momentin motivi thuhet të jetë pronësor”, i tha Gazetës prokurori Beqiri.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb